Menu

Удосконалено умови купівлі валюти банками-первинними дилерами ринку валютних ОВДП

  • Автор: Super User

Національний банк України покращив умови для купівлі іноземної валюти банками-первинними дилерами, які придбали облігації внутрішньої державної позики, номіновані в іноземній валюті (далі - ОВДП), на аукціонах з їх розміщення та здійснили їх наступний продаж на вторинному ринку.

На це спрямована Постанова Правління Національного банку України №7 від 14 січня 2016 року "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 04 грудня 2015 року № 863".

Під час продажу банком-первинним дилером ОВДП в іноземній валюті на вторинному ринку розрахунки здійснюються у гривні. Водночас розрахунки за результатами первинного розміщення здійснюються у валюті випуску облігацій. Це впливає на валютну позицію банка-первинного дилера.

Постанова дає можливість банку-первинному дилеру збалансувати валютну позицію в таких випадках. Відтепер до сальдо, на скільки загальний обсяг купівлі іноземних валют перевищує обсяг їх продажу, дозволено включати загальний обсяг тих ОВДП (за номінальною вартістю), які продані банком-первинним дилером іншому банку або клієнту.

Реалізувати таку можливість банк-первинний дилер зможе лише на наступний день після проведення Міністерством фінансів України аукціону з первинного розміщення таких ОВДП. Підставою для включення до розрахунку сальдо є факт укладання банком-первинним дилером договору про продаж таких ОВДП не пізніше дня наступного за днем проведення аукціону та перерахування ним коштів в іноземній валюті на рахунок Держаного казначейства. Після цього банк-первинний дилер зможе придбати валюту як у іншого банка, так і у клієнта.

Продаж облігацій здійснюється клієнту банка-первинного дилера за умови, якщо цей клієнт у день укладення угоди з купівлі-продажу ОВДП продав іноземну валюту на умовах "тод" з власного поточного/інвестиційного рахунку, відкритого в банку-первинному дилері. Сума продажу валюти має бути не менша, ніж обсяг ОВДП за номінальною вартістю, куплених цим клієнтом.

Постанова дозволить врівноважити ситуацію на валютному ринку і водночас сприятиме розвитку фондового ринку та роботі первинних дилерів, зокрема з ОВДП, номінованими в іноземній валюті.

Зміни набувають чинності с 16 січня 2016 року і діють до 04 березня 2016 року включно.

НБУ

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить