Menu

НБУ в 2015 році надрукував 55 млрд грн. для Фонду гарантування вкладів

  • Автор: Super User

Владі вдалося майже до нуля звести фіскальне домінування над монетарною політикою. Про це заявила глава НБУ Валерія Гонтарева в середу на засіданні парламентського комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності.


«У 2014 році нам довелося монетизувати ОВДП майже на 100 мільярдів гривень для покриття дефіциту НАК "Нафтогаз". У 2015 році – на 29 мільярдів гривень. У 2016 році ця сума дорівнює нулю. Це перший рік, коли дефіцит НАК "Нафтогаз" буде дорівнювати нулю, і коли Міністерство фінансів не буде випускати ОВДП для його фінансування.

Докапіталізація державних банків Урядом також завершується без участі Національного банку. Збільшення їх капіталу буде здійснюватися довгостроковими державними цінними паперами, які Національний банк не планує монетизувати.

Потреби Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у фінансуванні також будуть незначними, оскільки основний етап очищення банківської системи залишився позаду. Якщо у 2015 році ми монетизували ОВДП на 55 мільярдів гривень для фінансування ФГВФО, то у цьому році передбачено фінансування Фонду у розмірі 16 мільярдів гривень. Крім того, Фонд увійшов в новий рік із залишками на рахунках на суму 8 мільярдів гривень. Більш того, ми очікуємо, що Фонд буде задовольняти потреби у фінансуванні власними силами. За оцінками ФГВФО, продаж майна ліквідованих банків принесе йому 7 мільярдів гривень. Ці кошти будуть спрямовані як на виплати вкладникам банків, так і на повернення коштів Національному банку.

Отже ми бачимо, що домінування фіскальної політики над монетарною вже немає. Це дає підґрунтя для запровадження режиму інфляційного таргетування. Сподіваємося, що й надалі ефективний урядовий менеджмент у сфері фінансів дозволить проводити незалежну грошово-кредитну політику. Тому нещодавно під час засідання Ради з фінансової стабільності ми обговорювали зокрема і питання координації фіскальної і монетарної політики», - зазначила В. Гонтарева.

Джерело

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить