Menu

реальний держборг у 2015 році зріс на 168 млрд грн.

Екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник констатує, що за минулий рік державний борг України не зменшився, як це відзначається в деяких офіційних повідомленнях [Мінфіну, - Finbalance], а зріс на 43% або на 488 млрд. грн. Такі оцінки випливають з оприлюднених даних про розмір прямого і гарантованого боргу, що на 1 січня 2016 року склав 1571,8 млрд. грн.

НБУ в січні спише частину боргів Кабміну

У проекті держбюджету на 2016 рік, який оприлюднив Мінфін, передбачається надання дозволу для Мінфіну, за згодою НБУ, у січні наступного року здійснити «правочин з державним боргом шляхом обміну за номінальною вартістю державних облігацій, що знаходяться у власності НБУ, на нові облігації внутрішніх державних позик на умовах, встановлених Кабінетом Міністрів» (цитата). 

Украинские банки активно избавляются от правительственных долгов

Украинские банки стали с меньшим рвением скупать правительственные долги, и попутно избавляются от уже имеющихся в портфелях облигаций внутреннего госзайма (ОВГЗ). С начала 2015 г. их объем на банковских балансах сократился почти на 10 млрд. грн. (на 10,7%) — до 83,4 млрд. грн к 27 июля.

Только для своих: Минфин разместил валютные ОВГЗ

Министерство финансов после трехмесячного перерыва возобновило выпуск валютных облигаций внутреннего займа. Покупателям были предложены годичные валютные ОВГЗ, средневзвешенный уровень доходности которых составил 8,66%. Минфину удалось удовлетворить заявки на $140 млн – из желаемых $160 млн.